Přednosti palivového dřeva a jeho výhody

Přednosti palivového dřeva

Palivové dřevo na topení si oblíbilo spoustu lidí. Hlavními důvody tohoto trendu jsou vzrůstající ceny plynu a elektřiny. Ne na posledním místě je zájem o ochranu životního prostředí. Důvodů, proč využít předností palivového dřeva a topit palivovým dřevem je více:

 

přednosti palivového dřeva

Přepravní klec s odpojeným podvozkem u krbu

  • Přednost č.1 – Palivové dřevo je nejlevnější palivo
  • Přednost č.2 – je, že Topení palivovým dřevem je ekologicky šetrné a přirozené.
  • Přednost č.3 = Dobrá výhřevnost palivového dříví
  • Přednost č.4 – Palivové dřevo jako alternativní zdroj tepla ve Vašem domu, který je v případě krbu či krbových kamen příjemný nejen pocitově ale i na oko.
  • Přednost č.5 – Nenáročné skladování palivového dříví a snadné zacházení, kompaktnost. (podívejte se na Námi nabízené klece na uskladnění palivového dřeva)

 

 

 

 

 

 

Energetická výhodnost palivového dřeva

Plyn i elektrická energie se v posledních letech neustále zdražují a proto se skutečně vyplatí přemýšlet o alternativním, levném a ekologickém tepelném zdroji, kterým palivové dřevo na topení bezesporu je. Kombinací měkkého a tvrdého palivového dřeva dosahnete ještě lepších úspor při vytápění prostor.

Palivové dřevo je v současné době jednoznačně nejlevnějším tepelným zdrojem, palivem! A to je v současnosti také velmi ceněnou předností palivového dřeva. Podívejte se na Náš ceník palivového dřeva

Pocit z topení palivovým dřevem

Mezi další přednosti palivového dřeva patří také příjemný pocit při sledování plamenů a poslech praskání palivového dřeva při jeho hoření. Pokud topíte v krbu či krbových kamnech, které jistě zvedají úroveň Vašeho interiéru, palivové dřevo Vám samozřejmě nesmí chybět. Romantika u krbu, příjemné posezení a další chvíle relaxu u ohně to jsou jistě také nezanedbatelné přednosti palivového dřeva.

Ekologie palivového dřeva

Předností palivového dřeva je také zařazení mezi obnovitelné zdroje. Při spalování dřeva v kotli, krbu nebo kamnech totiž neuniká do ovzduší tolik škodlivých látek, jako při topení uhlím, koksem či jinými palivy. Když dřevo shoří tak z něj zbyde jen čistý popel. V dnešní době výrobci kotlů a dalších topidel nabízejí také topidla s moderními technologiemi jako “dvojité spalování” atd. čímž se investice do takového topidla zákonitě vyplatí a návratnost investic do vytápění se brzy vrátí v podobě ještě vyšší úspory paliva.

 

Zajímavý článek o snížení nákladů při topení palivovým dřevem