Druhy palivového dřeva

Druhy palivového dřeva

PALIVOVÉ DŘEVO MĚKKÉ

K výrobě měkkého palivového dřeva je používáno dřevo z jehličnatých stromů.
Původ měkkého palivového dřeva: smrk, borovice, modřín

 

Využití a výhody měkkého palivového dřeva: měkké palivové dřevo je ideální palivo pro dřevokotle a kombinované kotle. Dřevo z jehličnatých stromů je vhodné pro zapalování ohně a poskytuje rychlou výhřevnost, shoří však rychleji než-li palivové dřevo tvrdé.

 

Pokud jste se rozhodnuli pro tento typ krbového palivového dřeva, neváhejte a kontaktujte nás nebo objednávejte v našem eshopu

PALIVOVÉ DŘEVO TVRDÉ

K výrobě tvrdého palivového dřeva je používáno dřevo z listnatých stromů.

Původ tvrdého palivového dřeva: buk, dub, habr, akát, olše

 

Využití a výhody tvrdého palivového dřeva: tvrdé palivové dřevo je velmi vhodné na topení v krbu či v krbových kamnech. Výhoda tvrdého palivového dřeva z listnatých stromů spočívá v tom, že při hoření neprská. Tvrdé palivové dřevo se oproti měkkému palivovému dřevu hůře zapaluje a nedosahuje tak intenzivního vzplanutí, poskytuje však stabilní a dlouhotrvající výhřevnost.

 

Pokud jste rozhodnuti pro tento typ krbového dřeva, kontaktujte nás nebo objednávejte v našem eshopu

PALIVOVÉ DŘEVO BŘÍZA

K výrobě březového dřeva je jak jasně využívána Bříza (Betula), strom s charakteristickou bílou kůrou, která je v mládí hladká.

Původ březového palivového dřeva: Betula pendula – Bříza Bělokorá

 

Využití a výhody březového palivového dřeva: březové palivové dřevo je velmi vhodné na roztopení krbu či  krbových kamen a dalších topidel. Kůra břízy jak možná někteří z Vás vědí, skvěle hoří i když je mokrá, nasáklá vodou a proto ji na rozdělání ohně využívají nejen “zálesáci, trampové, preppeři apod.”.

 

Pokud jste rozhodnuti pro tento typ palivového dřeva, kontaktujte nás nebo objednávejte v našem eshopu

druhy palivového dřeva

dřevo na topení

PALIVOVÉ DŘÍVÍ

Všeobecně užívaným označením pro palivo do kamen je  palivové dřevo, jenže dalším užívaným výrazem je také „palivové dříví„. Správným obsahem termínu palivové dříví je ale něco uplně jiného než-li palivové dřevo. Znáte rozdíl mezi těmito pojmy palivové dřevo × dříví? Pokud se chcete dozvědět více o této terminologii, přečtěte si článek palivové dříví